Logo Lyp Pune
Menaxher i Deges  
Kompania: KEP
Data e mbylljes: 14-10-2013
Vendi: Malishevė
Menaxher i Deges – Malisheve

DETYRAT DHE PERGJEGJESITE:
 Koordinon, planifikon dhe mbikėqyrė aktivitetet ne dege me theks te veēante ne
huadhėnie kualitative dhe menaxhim te Cash-it
 Sigurohet qė ēėshtjet e menaxhimit tė performancės sociale tė jenė tė kuptueshme, tė
integruara dhe tė implementuara sė bashku me aktivitetet tjera, si dhe tė monitorohen dhe
tė raportohet pėr kėto ēėshtje nė mėnyrė periodike sė bashku me tė gjitha operacionet
tjera.
 Siguron koordinim tė duhur tė Degės nė mes tė punonjėsve nė huadhėnie dhe
punonjėsve tjerė duke u siguruar qė punonjėsit mbėshtetės tė kuptojnė nė tėrėsi dhe tė
mbėshtesin plotėsisht huadhėnjen si aktivitet kyesorė.
 Planifikon, implementon dhe menaxhon rritjen dhe mirėmbajtjen e cilėsisė sė
portofolios nė degėn e pėrcaktuar.
 Ofron udhėheqėsi cilėsore pėr punonjėsit e degės duke pėrfshirė zbatimin nė mėnyrė
strikte tė standardeve pėr vlerėsimin e cilėsisė (menaxhimi i rrezikut tė kredisė),
aplikimin e limiteve tė rrezikut dhe komitetin e kredive nė pėrputhje me manualin e
huadhėnies.
 Trajnon/kėshillon punonjėsit e huadhėnies dhe mirėmban komunikim tė mirė nė mes tė
tė gjithė punonjėsve duke u pėrkujdesur pėr nevojat individuale tė punonjėsve nė mėnyrė
sociale dhe profesionale.
 Koordinon procesin e pėrcaktimit, monitorimit dhe rishikimit nė mėnyrė periodike tė
synimeve/caqeve dhe planeve tė punės, ofron mbėshtetje, mbikėqyrje,
trajnime/kėshillime, vlerėson performancėn, motivimin dhe disiplinėn e punonjėsve nėn
mbikėqyrjen e tij/saj.
 Ndėrmerr analiza tė performancės (mujore, tremujore, gjysmė-vjetore dhe vjetore) dhe
raporton ne dege dhe Seli Kryesore (HQ) sipas nevojės dhe duke u bazuar nė buxhet.
 
NJOHURITE/AFTESITE E NEVOJSHME PER KETE VEND PUNE:
 Diplome Universitare ne fushėn e Ekonomise, Adminsitrim Biznesi apo fusha tjera te
ngjashme
 Njohuri thelbėsore mbi menaxhimin e degės apo pėrvoje paraprake ne menaxhim
 Aftėsi tė shkėlqyeshme ndėr personale dhe tė komunikimit gjatė punės me
menaxhmentin e lartė si dhe me punonjėsit nėn nivelin menaxherial.
 Aftėsi tė shkėlqyeshme menaxhuese/mbikėqyrėse, si dhe aftėsi udhėheqėse.
 Aftėsi tė mira kompjuterike dhe njohuri tė programeve kompjuterike tė Microsoft
Office.
 Aftėsi pėr tė punuar nė njė ambient dinamik tė punės dhe tė jetė fleksibil.
 Aftėsi tė mira pėr tė gjykuar, pėr tė marrė vendime dhe iniciativa.
 Aftėsi pėr tė planifikuar dhe pėr tė realizuar synimet/caqet.

Kandidatet e interesuar duhet te dorezojne CV dhe Letren Motivuese ne email adresen
hr@keponline.net mė sė largu deri me 14 Tetor 2013, ne perfundim tė orarit tė punės.


Bajram Kelmendi Str. No. 16 Tel: +381 (0) 38 245 011
10000 Prishtina, Kosova Fax: +381 (0) 38 245 012
www.keponline.net E-mail: info@keponline.net


Marrur nga: keponline.net

© 2013 LypPunë © powered by mediakos.com